Hrdličky

Ženskú folklórnu spevácku skupinu Hrdličky sme založili v roku 2009. V súčasnosti pôsobíme v Bratislave a v Trenčíne, no každá z nás pochádza z iného regiónu Slovenska. Rôznorodosť nášho pôvodu je pre nás veľmi obohacujúca a odzrkadľuje sa aj v repertoári speváckej skupiny. Máme silný vzťah k tradičnému ľudovému spevu a radi by sme aspoň kúsok z tejto našej lásky odovzdávali súčasnej generácii. 

Keď sme začínali, mali sme ambície vytvoriť skvelú spevácku skupinu s vlastným jedinečným repertoárom, kde budeme môcť prejaviť všetko to, čo sme nemali "dovolené" v našich domovským folklórnych súboroch, kde sme pôsobili. Ale poznáte to, človek mieni a život mení... Naše ambície sa postupne prispôsobovali realite života, v ktorej sme museli myslieť na prácu, školu či rodinu a zrazu nebol čas stretávať sa pravidelne, často a kvalitne "makať" na stále nových a nových piesňach.

A tak sme si našli cestu, ktorá nás baví a ktorá nám vyhovuje. Prioritne sa venujeme čepčeniam na svadbách, čo úplne milujeme - stretávame stále nových ľudí, môžeme naším účinkovaním ich významnému dňu dodať punc jedinečnosti a verte nám, nikdy to nie je to isté, ako by sa mohlo na prvý pohľad zdať. Z času na čas však máme priam potrebu zaspievať si opäť všetky spolu, zúročiť naše spevácke skúsenosti a posunúť sa ďalej. Vtedy pripravíme koncert aj s ľudovou hudbou, prípadne sa necháme pozvať na nejaké podujatie.

Pod záštitou občianskeho združenia Moja pieseň niektoré z nás vytvárajú aj ďalšie zaujímavé projekty - workshopy či edukačné koncerty pre deti.... Obzvlášť hrdé sme na naše CD Moja pieseň, ktoré sa nám podarilo vydať v roku 2013. Je plné krásnych piesní, výborných hlasov, skvelých muzikantov a radosti z dobrej hudby i dobrej spoločnosti;)

Naše speváčky

Viktória Ando

Trenčín


Veronika Brveníková

Trenčín


Kristína Dugovičová

Boleráz


Emma Ďuríková

Trenčín


Lucia Fajnorová

Bratislava

Lenka Filipová

Malacky


Eliška Gabrišková

Banská Bystrica


Veronika Gimecká

Trenčín


Alica Heregová

Trnava


Barbora Horňáková

Chocholná-Velčice


Miroslava Matejková

Zázrivá

Zuzana Meszárošová

Prievidza

Lucia Otrubová

Zázrivá


Monika Petríková

Dubodiel

Lenka Šmihulová

Trnava

Kristína Sujová

Detva


Sára Šteiningerová

Trenčín


Petra Tomášová

Prešov


Dominika Vitková

Spišské Bystré