Hrdličky

Ženskú folklórnu spevácku skupinu Hrdličky sme založili v roku 2009. V súčasnosti pôsobíme v Bratislave a v Trenčíne, no každá z nás pochádza z iného regiónu Slovenska. Rôznorodosť nášho pôvodu je pre nás veľmi obohacujúca a odzrkadľuje sa aj v repertoári speváckej skupiny. Máme silný vzťah k tradičnému ľudovému spevu a radi by sme aspoň kúsok z tejto našej lásky odovzdávali súčasnej generácii. 

Keď sme začínali, mali sme ambície vytvoriť skvelú spevácku skupinu s vlastným jedinečným repertoárom, kde budeme môcť prejaviť všetko to, čo sme nemali "dovolené" v našich domovským folklórnych súboroch, kde sme pôsobili. Ale poznáte to, človek mieni a život mení... Naše ambície sa postupne prispôsobovali realite života, v ktorej sme museli myslieť na prácu, školu či rodinu a zrazu nebol čas stretávať sa pravidelne, často a kvalitne "makať" na stále nových a nových piesňach.

A tak sme si našli cestu, ktorá nás baví a ktorá nám vyhovuje. Prioritne sa venujeme čepčeniam na svadbách, čo úplne milujeme - stretávame stále nových ľudí, môžeme naším účinkovaním ich významnému dňu dodať punc jedinečnosti a verte nám, nikdy to nie je to isté, ako by sa mohlo na prvý pohľad zdať. Z času na čas však máme priam potrebu zaspievať si opäť všetky spolu, zúročiť naše spevácke skúsenosti a posunúť sa ďalej. Vtedy pripravíme koncert aj s ľudovou hudbou, prípadne sa necháme pozvať na nejaké podujatie.

Pod záštitou občianskeho združenia Moja pieseň niektoré z nás vytvárajú aj ďalšie zaujímavé projekty - workshopy či edukačné koncerty pre deti.... Obzvlášť hrdé sme na naše CD Moja pieseň, ktoré sa nám podarilo vydať v roku 2013. Je plné krásnych piesní, výborných hlasov, skvelých muzikantov a radosti z dobrej hudby i dobrej spoločnosti;)

Naše speváčky

Lenka Šmihulová

Trnava

Kristína Dugovičová

Boleráz


Lucia Fajnorová

Bratislava

Lenka Filipová

Malacky


Eliška Gabrišková

Banská Bystrica


Veronika Gimecká

Trenčín


Alica Heregová

Trnava


Barbora Horňáková

Chocholná-Velčice


Miroslava Matejková

Zázrivá

Zuzana Meszárošová

Prievidza

Veronika Miščíková

Trenčín


Lucia Otrubová

Zázrivá


Monika Petríková

Dubodiel

Sára Šteiningerová

Trenčín


Petra Tomášová

Prešov


Dominika Vitková

Spišské Bystré